Gedeeld erfgoed
Magazine
Feminisme / Diaspora / Gedeeld erfgoed / Het levende archief / Textiel / Turkije /
Community & Learning / Gedeeld erfgoed / Zuid-Afrika /
Exhibition & Launch: The Kousins
Textiel / Amsterdam Noord / Chili / Diaspora / Feminisme / Gedeeld erfgoed / Molenwijk / Workshop /
Verbinding en verzet met textiel in Werkplaats Molenwijk
Gedeeld erfgoed / Action Research / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Simangaliso Sibiya and The Kousin’s Project
Educatie / Gedeeld erfgoed / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Shared Waters: Hoe het Camissa Museum in Kaapstad haar grenzen verlegt naar Amsterdam
Boekwinkel selectie / Action Research / Diaspora / Gedeeld erfgoed / Residenties / Zuidoost-Azië /
Boekwinkel selectie: Archipelagic Affects
Diaspora / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Podcast / Textiel /
Podcast: Decolonizing the Gaze - Textile Cultural Heritage vs Colonialism
Educatie / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Verslag: Shared Waters - uitwisseling met het Camissa Museum in Kaapstad, Zuid-Afrika
Gedeeld erfgoed /
Nederland gaat Verdrag van Faro ondertekenen
Gedeeld erfgoed / Curatorial Text / Gentrificatie /
Discomfort as (curatorial) strategy: A Funeral for Street Culture
Action Research / Community & Learning / Diaspora / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Rapport: Decolonial Futures Winter School
Amsterdam Noord / Community & Learning / Gedeeld erfgoed / Migratie / Molenwijk / Social Practice / Textiel /
Wandkleed De Molenwijk
Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Omstreden erfgoed /
Podcast Series: Black Togetherness
Institutionele kritiek / Gedeeld erfgoed / Het levende archief / Koloniale geschiedenis /
Pressing Matter: Ownership, Value and the Question of Colonial Heritage in Museums
Community & Learning / Gedeeld erfgoed / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis /
Rapport: Decolonial Futures met Ariella Aïsha Azoulay
Action Research / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Rapport: Decolonial Futures with Aditi Jaganathan
Amsterdam Noord / Gedeeld erfgoed / Innovatief erfgoed / Molenwijk / Oral History / Social Practice /
Over het werk van Bert Scholten resident in Werkplaats Molenwijk
Gedeeld erfgoed / Community & Learning / Koloniale geschiedenis / Kunst en Activisme / Suriname / Zuid-Afrika /
Rapport: Sara Blokland's lezing als onderdeel van Decolonial Futures
Gedeeld erfgoed / Action Research / Community & Learning / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Decolonial Futures: Tweede Semester
Gedeeld erfgoed / Action Research / Community & Learning / Fotografie / Koloniale geschiedenis / Zuid-Afrika /
Decolonial Futures: Eerste Semester
Ecologie / Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Digitaal Archief: On the Nature of Botanical Gardens
Ecologie / Action Research / Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Panel gesprek: Over de toekomst van Botanische tuinen
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Omstreden erfgoed /
Recensie: ‘On the Nature of Botanical Gardens’ bij Framer Framed
Fotografie / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Suriname /
Verslag: Sara Blokland on Srefidensi and Reproduction of Family
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis /
Verslag: Modern Indonesian painters in revolution and nation building
Institutionele kritiek / Gedeeld erfgoed / Indonesië /
Verslag: Musea en Nederlands-Indië, lezing van Caroline Drieënhuizen
Zuid-Afrika / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis /
Interview met Judith Westerveld over haar werk 'The Remnant'
Curatorial Text / Caraiben / Diaspora / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Migratie /
Woord van de curator: Vincent Van Velsen over de tentoonstelling Ancestral Blues
Gedeeld erfgoed / Indonesië / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis /
Videoregistraties: Suspended Histories
Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis /
Expositie: Suspended Histories
Gedeeld erfgoed / Indonesië /
Presentatie: Arahmaiani in Museum Van Loon
Institutionele kritiek / Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Videoregistraties: Omstreden geschiedenis
Gedeeld erfgoed / Indonesië / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis /
Videoregistraties: Suspended Histories
Fotografie / Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Tentoonstelling 'Vroeger is een ver land'
Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Verslag: symposium Omstreden Geschiedenis
Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Studiemiddag: Indië voorbij - De culturele dekolonisatie van Indonesië
Fotografie / Gedeeld erfgoed / Indonesië / Koloniale geschiedenis /
Boekpresentatie: Wat is koloniaal aan koloniale fotografie?
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Kunst in de openbare ruimte /
Verslag: Hacking History, over het Monument Indië Nederland
Koloniale geschiedenis / Collectiebeleid / Gedeeld erfgoed / Institutionele kritiek /
Verslag: Symposium Omstreden Geschiedenis
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis /
Het nationale symbool van openheid - door Sylvia Pessireron
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Kunst in de openbare ruimte /
Foute Keuzes, een poëtische bijdrage van Olympia Latupeirissa
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Textiel /
Expositie: Six Yards Guaranteed Dutch Design
Gedeeld erfgoed /
Videoverslag: Gedeeld Erfgoed
Gedeeld erfgoed / Innovatief erfgoed /
Verslag: Cultural Heritage and Shared Knowledge
Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis / Omstreden erfgoed /
De bezuinigingen begraven ons koloniale verleden - door Wim Manuhutu
Gedeeld erfgoed / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis /
Videoverslag: Cultural Heritage and Shared Knowledge
Institutionele kritiek / Collectiebeleid / Gedeeld erfgoed / Koloniale geschiedenis /
Publicatie: Susan Legêne Spiegelreflex
Indonesië / Gedeeld erfgoed / Institutionele kritiek / Koloniale geschiedenis /
Expositie: Oostwaarts! Kunst, cultuur en kolonialisme
Exposities
Tentoonstelling: Remembering Otherwise
Tentoonstelling van belit sağ in samenwerking met curator Katia Krupennikova over de arbeidersstrijd gevoerd door vijfenzestig vrouwen in 1978
Expositie: Shared Waters
Presentatie van jongeren in Amsterdam en in Kaapstad op zoek gingen naar hun roots, naar onderlinge culturele connecties in het verleden en heden.
Expositie: Tijdelijk Monument - Srebrenica is Nederlandse geschiedenis
Door Bosnian Girl
Expositie: On the Nature of Botanical Gardens
Contemporary Indonesian Perspectives
Expositie: Re(as)sisting Narratives in Zuid-Afrika
De tentoonstelling richt zich op de gedeelde koloniale geschiedenis tussen Zuid-Afrika en Nederland en omvat werken van kunstenaars uit beide landen
Expositie: Re(as)sisting Narratives
Over de gedeelde koloniale geschiedenis tussen Zuid-Afrika en Nederland. Curator: Chandra Frank
Expositie: Common Ground
Met werk van Charl Landvreugd en Antonio Jose Guzman
Agenda
Draden van ons Nederlandse slavernijverleden
Werk mee aan het maken van een monumentaal wandkleed van maar liefst 35 meter lang en 3 meter hoog