Over de rol van kunst in een globaliserende samenleving

Framer Framed

Performance by GalalaLive. Photo: © özgür atlagan

19 Jun 2026
18:00 - 20:00

Opening: Wild Waters. Dammen en delta’s na het modernisme

Je bent van harte uitgenodigd voor de opening van Wild Waters: Dammen en delta’s na het modernisme op vrijdag 19 juni 2026 van 18.00 tot 20.00 uur. De tentoonstelling is samengesteld door Àngels Miralda en onderzoekt water als iets onmisbaars in het leven, maar ook als een middel waarmee ingegrepen wordt in bestaande ecologische structuren en waarmee macht wordt uitgeoefend over mens, land en natuur. Tijdens de opening geeft geluidscollectief GalalaLive een live optreden.

GalalaLive is een dynamisch geluidscollectief dat in 2019 is opgericht door kunstenaar Abdo Zin Eldin, wiens werk te zien is in de tentoonstelling Wild Waters. Het collectief houdt zich bezig met geluidspraktijken uit gemeenschappen in Egypte die steeds meer dreigen te verdwijnen, en geeft deze een nieuwe invulling door samen te werken met internationale muzikanten en geluidskunstenaars. GalalaLive brengt een live optreden met de titel Hai (حيّ), dat de vorm aanneemt van een gebed of mantra, bedoeld om toegang tot zoet water en veerkracht in moeilijke tijden te bewerkstelligen. De voorstelling bevat improvisatie in geluid en muziek, is geïnspireerd door Egyptische Sufi zikr en Koptische zang, met name zoals die te beleven zijn tijdens mawālid-vieringen, waar ritmische trance en collectieve devotie tot uiting komen door ademhaling, herhaling en poëzie.

Programma

17:30 Deuren open
18:00 Opening
18:15  Live optreden door GalalaLive

Fijn als je laat weten dat je komt.


Over de tentoonstelling

Wild Waters: Dammen en delta’s na het modernisme brengt de relaties tussen water, koloniale geschiedenis en landgebruik in beeld via het werk van Jumana Emil Abboud, Suzette Bousema, Ewa Ciepielewska & Agnieszka Brzeżańska, Giovanni Giaretta, Adelita Husni-Bey, Anna Moreno, Suat Öğüt, Eunice Pais, Ashfika Rahman, Morteza Soorani en Abdo Zin Eldin. Hierin komen oude verhalen en hedendaagse conflicten samen, van de delta’s van Bangladesh en de Ebrodelta tot aan de Maas, de Wisła, de Taag en de Tigris.


Locatie

Framer Framed
Oranje-Vrijstaatkade 71
1093KS, Amsterdam

Info & Credits

Deze opening is deels in het Nederlands en deels in het Engels. Toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt gewaardeerd. Vind je ook dat kunst altijd gratis toegankelijk moet zijn? Doe een donatie tijdens het aanmelden of word Framer Framed Vriend!

Tijdens deze bijeenkomst kan er worden gefilmd en gefotografeerd. Laat het ons van tevoren weten als je je hier niet comfortabel bij voelt. Bij zittende programma’s wordt er altijd ruimte beschikbaar gesteld voor mensen die een rolstoel gebruiken. Hiervoor kan je voor het programma begint bij de host terecht.

Wild Waters: Dams And Deltas After Modernity is samengesteld door Àngels Miralda en te zien bij Framer Framed tot en met 30 augustus 2026.

Framer Framed wordt ondersteund door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap; Amsterdams Fonds voor de Kunst; Gemeente Amsterdam; en VriendenLoterij Fonds.



Performance / Amsterdam Oost / Ecologie / Extractivisme / Koloniale geschiedenis / Kunst en Activisme /

Exposities


Tentoonstelling: Wild Waters

Deze tentoonstelling samengesteld door Àngels Miralda onderzoekt water als iets dat onmisbaar is voor het leven, maar ook als een middel waarmee macht wordt uitgeoefend over mens, land en natuur.

Agenda


Leven met de Delta: mythe, herinnering en kennis over water
Een programma dat vanuit verschillende geografische invalshoeken kijkt naar het leven van gemeenschappen die aan het water leven

Netwerk


GalalaLive

Collectief

Suzette Bousema

Kunstenaar

Abdo Zin Eldin

Kunstenaar

Jumana Emil Abboud

Kunstenaar

Giovanni Giaretta

Kunstenaar

Ewa Ciepielewska

Kunstenaar

Morteza Soorani

Kunstenaar

Agnieszka Brzeżańska

Kunstenaar

Eunice Pais

Kunstenaar

Ashfika Rahman

Kunstenaar

Anna Moreno

Kunstenaar

Adelita Husni-Bey

Kunstenaar

Àngels Miralda

Curator

Suat Ögüt

Kunstenaar