About the part that art plays in a globalising society

Framer Framed

Workshop Meel Tekenen. Foto: Marlise Steeman

16 Jun 2025
11:00 - 13:00

Workshop: Malen met Brood Verhalen

Kunstenaars Suzanne Bernhardt en Lenn Cox verzorgen op 16 juni in Werkplaats Molenwijk een workshop over de wijze waarop brood en granen verhalen en herinneringen met zich mee dragen. Met een mobiele molen worden granen gemalen, het deeg wordt gekneden, terwijl gezamenlijk de culturele betekenissen van brood worden uitgewisseld. De workshop sluit af met het eten van vers brood, gebakken in de BuurOven, de mobiele oven die door de buurt reist.

Deze workshop is onderdeel van Broodkunst in de Molenwijk. Ter ere van 750 jaar Amsterdam organiseert Werkplaats Molenwijk samen met kunstenaar Tina Lenz een reeks artistieke workshops, activiteiten en vieringen over de culturele tradities en rituelen rondom brood maken. De resultaten worden tentoongesteld in Werkplaats Molenwijk in oktober.

Neem granen of deeg mee die je doen denken aan een (familie)herinnering!


Wanneer?
Maandag 16 juni 2025 | 11:00 – 13:00

Waar?
Werkplaats Molenwijk
Molenaarsweg 3
1035 EE Amsterdam

Om je aan te melden kun je appen naar 06-57093644 of mailen naar werkplaats@framerframed.nl.


Broodkunst in de Molenwijk wordt mogelijk gemaakt door 750 jaar Amsterdam en Amsterdams Fonds voor de Kunst .

Werkplaats Molenwijk wordt mede mogelijk gemaakt door de Alliantie, Gemeente Amsterdam / Stadsdeel Noord, Amsterdams Fonds voor de Kunst en het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

Framer Framed wordt ondersteund door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap; Amsterdams Fonds voor de Kunst; Gemeente Amsterdam en VriendenLoterij Fonds.



Amsterdam Noord / Food / Molenwijk /

Agenda


Caring through kneading: workshop in Bakery Solinger

Workshop: a baking and sharing session at Bakkerij Solinger at NDSM-werf as part of the Bread art in the Molenwijk program

Kijkje in de Keuken in Werkplaats Molenwijk – Bread

Free food and exhibition in the company of other local residents in the Molenwijk in Amsterdam-Noord
Welcoming Ritual: Flour Drawings with Anita Kluge
Workshop centred around cultural rituals and creative traditions involving bread in the Molenwijk
Kijkje in de Keuken in Werkplaats Molenwijk – Iftar
Free food (iftar) and exhibition in the company of other local residents in the Molenwijk in Amsterdam-Noord

Network


Lenn Cox

Suzanne Bernhardt

Tina Lenz

Design Anthropologist