Over de rol van kunst in een globaliserende samenleving

Framer Framed

9 Oct 2025
15:00 - 20:00

Symposium: Dealing with the Real Stuff

Dealing with the Real Stuff, geïnitieerd door docent en onderzoeker Nathalie Roos en in samenwerking met de Breitner Academie, Hogeschool van Amsterdam en Framer Framed, onderzoekt en ontwikkelt een pedagogische benadering voor kunst als burgerschapsonderwijs. Het 3-jaar durende project, gestart in september 2022, wordt op 9 oktober afgesloten tijdens een symposium en boekpresentatie.

Hoe kunnen kunst en activisme in het onderwijs bijdragen aan kritisch burgerschap? Deze vraag staat centraal tijdens het symposium. Je wordt meegenomen in de wereld van activistische kunst en onderwijs  via performances, presentaties en workshops die aanzetten tot denken en doen. Daarnaast wordt het boek Dealing with the Real Stuff gepresenteerd, een inspirerende publicatie vol praktische tools voor vakoverstijgend kunst- en burgerschapsonderwijs.

Het symposium is de afsluiting van het meerjarige project Dealing with the Real Stuff. In dit project onderzocht Roos hoe kunst kan bijdragen aan burgerschapsvorming, geïnspireerd door de werkwijzen van hedendaagse activistische kunstenaars. Dit resulteerde in een interdisciplinaire minor voor studenten kunsteducatie en maatschappijleer en een verdiepend praktijkonderzoek naar de relatie tussen kunst, activisme en onderwijs.

Programma

14:30 Inloop
15:00 Performance door Salman Dirir
15:20 Opening door keynote Nathalie Roos
15:40 Keynote illustrator / storyteller Hayfaa Chalabi
16:15 Pauze / Interventie Rest Is Resistance 
16:30 Keynote docent UvA/activist Martijn Dekker
17:00 Good practices van studenten
17:20 Pauze
17:45 Workshops
19:00 Soep van Volkskeuken De Sering, muziek en een tentoonstelling met werk van studenten

Meld je hier aan.

In samenwerking met docenten van de opleidingen Docent Beeldende Kunst en Vormgeving (Breitner Academie, AHK), Leraar Maatschappijleer (HvA), platform voor kunst en cultuur Framer Framed en CASE (Centre for Arts & Sciences Education) 


Deze bijeenkomst is in het Engels. Toegang is gratis.

Vind je ook dat kunst altijd gratis toegankelijk moet blijven? Doe een donatie tijdens het aanmelden of word Framer Framed Vriend! Tijdens deze bijeenkomst kan er worden gefilmd en gefotografeerd. Laat het ons van tevoren weten als je je hier niet comfortabel bij voelt.

Aanmelden

+ Voeg toe aan kalender




Burgerschap / Book Launch / Community & Learning /