
23 Jun 2025
15:00 - 18:00
Ecologische reparaties: cocaplant, conflict en creatie
Op 23 juni reflecteert het collectief Minga Prácticas Decoloniales, bestaande uit kunstenaars Estefanía García Pineda en Edinson Quiñones, op hun praktijk, die geworteld is in Cauca in Colombia. In deze regio heeft de cocaplant een complexe en vaak tegenstrijdige betekenis: enerzijds is het een heilige plant die al eeuwenlang Andesgemeenschappen wordt gebruikt in rituelen; anderzijds is de grootschalige teelt ervan een bron van geweld in de cocaïneproductie en -handel. In hun werk verkennen de kunstenaars deze tegenstelling: ze brengen de culturele en spirituele waarde van de plant opnieuw tot leven en nemen stelling tegen het misbruik ervan in illegale economieën.
Een van hun huidige projecten, of plan de vida (levensplan), zoals de kunstenaars het noemen, is het maken van papier van cocabladeren, een ambachtelijk proces dat zij samen met campesino– (boeren) en Cauca-gemeenschappen hebben ontwikkeld. Deze workshop biedt een breder publiek de mogelijkheid om samen papier te maken en een directe connectie aan te gaan met de cocaplant.
Daarnaast vindt er een performance plaats, waarin de wereldwijde cocaïneproductie en -consumptie en het verwoestende spoor van geweld dat deze in Colombia achterlaten kritisch wordt belicht.
Er kunnen maximaal vijftien mensen meedoen aan de workshop. Meld je uiterlijk 20 juni aan door te mailen naar onderzoeker en organisator Maria Suarez op m.p.suarezcaicedo@uva.nl.
Deze workshop is Engelstalig. Toegang is gratis.
Vind je ook dat kunst altijd gratis toegankelijk moet blijven? Doe een donatie tijdens het aanmelden of word Framer Framed Vriend!
Tijdens deze bijeenkomst kan er worden gefilmd en gefotografeerd. Laat het ons van tevoren weten als je je hier niet comfortabel bij voelt.
+ Voeg toe aan kalender
Ecologie / Colombia / Politiek Klimaat / Workshop /
Netwerk

María Suárez Caicedo

Edinson Quiñones Falla

Estefanía García Pineda
